Как да изберете подходящата мека играчка?

Знаете ли, че първото одеяло или плюшена играчка е изработено от Маргарете Щайф, германка, която започва да произвежда плюшени животни още през 1880 г., използвайки остатъци от плат от производствения завод на чичо си. Оттогава насам той се е превърнал в популярна и много търсена играчка както за малки, така и за големи. Използва се като подарък, декорация или за терапевтични цели.

Исторически дудушите и плюшените животни са произведени през 1902 г. от двама руснаци: Роза и Морис Микхом, плюшени нарекли мечето Теди в чест на един от американските президенти, който отказал да застреля мечка , завързана от организаторите по време на неуспешен ловен излет. От този ден насам тези два предмета се превръщат в емблематични и причудливи по целия свят и за всички.

Какво да кажем за плюшените играчки и плюшените животни?

Меките играчки и плюшените играчки са първите спътници на Вашето бебе до определена възраст. Тези преходни предмети са важни за подпомагане на неговото откриване на света и всичко около него. Ето защо те са играчки, които ще заемат голямо място в живота на всяко бебе, тъй като плюшените играчки и меките играчки, които децата ни ще обожават от раждането си.

Ето защо знанието как да ги избираме не бива да се прави с лека ръка. Разбира се, можете да ги изберете въз основа на техния размер, марка, цвят или вид на материята на играчката. Можете също така да откриете вида на животното, което ще представлява утешителя и меката играчка . За да дадете радост и удовлетворение на децата , помогнете им да приемат тези предмети за фетиш. По този начин тяхната пълноценност остава непокътната по време на развитието и те ще участват в поемането на голяма отговорност по-късно.

На каква възраст можем да даваме на децата си меки играчки?

Въпросът ви тревожи, когато става въпрос за задоволяване на вашето бебе или за това да сте сигурни, че го правите правилно. Тогава трябва да знаете, че е възможно да дадете плюшена играчка на бебето още от раждането му. Този предмет може да бъде подарен като подарък на бебето при раждане, но само ако намерите подходящите материали. Трябва да се избере тази, която не му пречи, докато спи или когато спи в креватчето си. Нещо повече, от голямо значение са правилното място, формата и материята, които могат да му предложат сладък сън.

От 6 до 8 месеца бебето наистина приема първата си мека играчка. В този момент то я възприема като пълноценен обект в своето съществуване. С други думи, тя е тази, която ще остане с него в продължение на много години, помагайки му да открива заобикалящата го среда. Между 4 и 12-месечна възраст децата ще изберат своето собствено утешителче . Те започват да изискват цвят, форма и всичко друго, което ще докосне малките им сърца. Тогава детето зарежда своя малък съучастник с цяла гама от чувства и усещания. Това му придава наистина уникален характер, който ще бъде незаменим през целия му живот.

На каква възраст можем да даваме на децата си плюшени играчки?

Плюшените играчки ще зарадват децата над 2-годишна възраст, въпреки че няма да загубят ролята си на плюшена играчка. На тази възраст е необходимо да се премине към плюшените, за да се избегне известна зависимост от плюшената играчка. Разбира се, детето става по-голямо и започва да се интересува от други неща. Това обаче няма същото значение по отношение на мястото на плюшената играчка . Тя ще прави компания на детето ви и ще го накара да се чувства така, сякаш не е само в креватчето си. То също така осигурява известна доза комфорт в живота му, откъдето идва и търсенето на меки играчки за деца до юношеска възраст. Разбира се, дори и по-големите ни деца настояват и искат тази играчка-компаньон в ежедневието.

Родителите трябва да разберат на коя възраст да предложат на децата си плюшена играчка или мека играчка . Техните вкусове трябва да бъдат взети под внимание, за да могат да я приемат по най-добрия възможен начин. Това е с цел да се предаде връзката на детето и неговите играчки-фетиши повече от всяка друга играчка. По здравословни причини също трябва да проверите етикета и да изберете подходяща играчка за възрастта на децата си. Видът на играчката и фигурката играят възпитателна роля.

Кой вид утешител и мека играчка е подходящ за нашите деца?

Има няколко вида меки играчки и плюшени играчки , които ще зарадват нашите деца. Но трябва да знаем кои от тях ще ги направят щастливи и няма да представляват опасност за емоционалното и физическото им здраве.

Меките играчки могат да бъдат с различни форми и качества. Те могат да бъдат плоски, леки, лесно миещи се и преносими. Те могат да бъдат и по-практични за нашите деца. Така бебетата могат да ги хващат, сгъват, търкалят и дъвчат на воля, без да рискуват да погълнат някое парче. Едно залъгалка за бебета трябва също така да е лесна за хващане и лека, за да може да се носи лесно от бебето. Както подсказва името му, то трябва да е меко. Тъй като всяко дете е в процес на откривателство, то прави това и със своето залъгалка.

От здравословни съображения меките играчки е най-добре да бъдат изработени от органичен памук. По този начин те ще направят добро впечатление на бебетата и при усещането на тази мека материя. Памукът безспорно е най-подходящият материал за бебето. Той не съдържа потенциално вредни компоненти. Следователно той гарантира оптимална безопасност за бебето, особено за нашите свръхчувствителни бебета със здравословни проблеми.

Основни критерии, за да изберете залъгалка или мека играчка

От друга страна, размерът е от съществено значение, една залъгалка, която е твърде малка, вероятно ще се изгуби лесно и трудно ще се намери. Твърде голямо и ще заема твърде много място, където и да го влачат нашите бебета. В наши дни е лесно да се намерят плюшени играчки, които да отговарят на всички вкусове. Можете да ги получите и от вълна, плат, плоски, меки… с герои с големи ръце и крака. Дори и първоначално плюшът да не замества завивката. Но в даден момент той официално ще стане част от живота на детето. На определена възраст родителите или самото ви дете ще искат плюшена играчка на мястото на утешителя си.

Така че, подобно на плюшената играчка, трябва да знаете как да изберете плюшена играчка независимо дали става въпрос за вида на материята, формата, размера. Но качеството и предпочитанията на всяко дете са от голямо значение. Така че, ако плюшената играчка е твърде голяма, тя ще заеме цялото пространство в креватчето му и ще пречи на детето ви. Ако тя представлява животно, което ще плаши детето ви, то няма да свикне с нея. От определена възраст обаче колкото по-голяма е тя, толкова повече ще привлича вниманието и обичта на детето ви. Плюшената играчка също така трябва да е мека и хипоалергенна . По този начин детето ви ще я държи винаги близо до себе си, без да има риск тя да раздразни крехката му кожа.

Различни гами на избор

Има гама от меки играчки, която ни предлага срамен избор. Можете да се насочите между класически, звънчета, цветни или светещи, меки, твърди или удобни, с форма на животни или геометрични… От вас зависи да намерите идеалния спътник, който да направи децата ви щастливи.

Независимо дали става въпрос за меки или плюшени играчки, изберете плюшените играчки за тези, които са хипоалергенни и меки на допир. С практичен дизайн и издръжливи материали тези играчки ще могат да издържат на пране, без да губят мекотата си.

Кога да се сбогуваме с меката играчка и да приемем плюшената играчка?

Когато сме родители, нормално е да се притесняваме за благополучието на децата си. И все пак, когато става въпрос за играчки, самото дете трябва да реши да не взема повече своята мека играчка, защото :

  • езикът ще му даде нови начини за изразяване на неговата мъка или скука; така че вече няма нужда меката играчка да бъде посредник между него и другите
  • то ще се чувства по-уверено в себе си; и ще може да изразява себе си, без да се крие зад меката играчка
  • неговото социално развитие (приятели, дейности навън, изключителни моменти със семейството, страстһттр://….) и ще гарантира, че то ще се нуждае по-малко от комфорта на своето дуду и ще се развива повече с другите.

Децата обикновено се отказват от меките си играчки на възраст между 3 и 5 години. Въпреки това някои деца на възраст 4 или 5 години може все още да имат навика да ги използват. Това се случва по време на периоди на приспособяване или стресови ситуации. Например по време на посещение при лекар, смяна на детегледача или смяна на групата в детската градина. В някои случаи утешителите и плюшените играчки помагат за преодоляване на кошмара. Децата ги използват и просто за да се чувстват придружени.

А ако децата ви се обърнат към плюшените играчки?

Около 6-годишна възраст децата обикновено вече не се успокояват със своята плюшена играчка. То винаги ще изпитва нужда от спътник , плюшената играчка ще бъде подходяща за възрастта му и в лицето на заобикалящата го среда. В този случай за нас е важно да знаем как да изберем подходящата плюшена играчка, която да замени меката играчка. Не трябва да забравяме, че плюшените играчки са били много важни за децата, както в процеса на обучение, така и в ежедневието им. На този етап обаче трябва да внимавате да не ги прибързвате. Промяната трябва да се случи сама и малко по малко, тъй като отнемането на мека играчка от детето може да го травмира.

То също така може да блокира развитието на детето и адаптирането му към меката играчка. Понякога си мислим, че това няма особено значение и че една играчка ще замени друга. Тези играчки са помогнали на децата да опознаят света, да развият вкус, въображение и утеха за първи път. Но най-здравословното за детето е и да премине само от етапа на утешителя към плюшената играчка според собствените си нужди с наша помощ.

Полезът на утешителя и плюша за децата

Отношението към тези играчки е различно при отделните деца, тъй като всяко дете е различно по начина, по който отдава значение на тези играчки или на местата им.

Конкретно по отношение на плюшената играчка децата реагират по различен начин. Някои го влачат по цял ден, където и да отиде, каквото и да прави. Други я искат особено когато си лягат да спят. Някои я изискват специално по време на големи емоционални моменти, например когато скърбят. По-често, когато са много щастливи или се нараняват. Но преди всичко те се нуждаят от своя дудук или плюшена играчка, когато нова среда наруши ежедневната му рутина.

Как децата се отнасят към своята мека играчка?

По принцип децата приемат меката играчка като приятел и че вече не могат да се отделят от нея. Често мислим за нея като за плюшена играчка или парче плат, което малчуганите обичат да прегръщат, смучат или гушкат. Обърнете му внимание, тя го успокоява и му помага в психологическото и релационното му развитие.

Така че, за да избегнете внезапна промяна и смущения в ежедневието на детето, осигурете две еднакви меки играчки. В този случай те запазват сходна миризма и текстура без прекъсване. Душата е източник на комфорт и сигурност за детето, тъй като установява връзката между познатото и непознатото. Тоест от въображаемия към реалния свят, от познанието за нови усещания и в подхода с другите.

Как децата се отнасят към своите плюшени животни?

Да поговорим сега за плюшената играчка, която в очите на нашите деца е нещо повече от играчка. Защото дори и за нас, възрастните, в определен момент от живота ни е необходимо нещо уютно и ароматно. Плюшената играчка ни прави компания и често се подарява. Е, това е същото за всяко дете. Плюшената играчка се превръща в техен довереник, в утеха, в приятел, във второ одеяло за сигурност и ще остане неизменна част от живота им. Това е така, докато детето не престане да изпитва нужда от неодушевено другарство.

Меката играчка се превръща в най-добрия приятел на детето и трябва да отговаря на няколко качества, като мекота, аромат и специфичност. Когато детето е със своята плюшена играчка, то е в своя собствен свят, в своята собствена стихия. Това му помага да се развива емоционално. Освен това му помага да разбере разликата между въображаемия и реалния свят.

Тези фетишистки предмети, които са неразделна част от нашите деца, им помагат да се справят с:

  • стресираща социална среда: преместване на дома, смяна на детската градина или училището, изпити, самота.
  • да се страхуват: кошмари, ходене на лекар, раздяла с родителите.

Как да помогнете на децата си да се отделят от дудуците си?

Така че знаем значението на плюшената играчка в живота на нашето дете, но все пак на определена възраст детето трябва да знае, че светът му не се върти само около него и неговата плюшена играчка и ако иска, трябва да я замени с играчка, подходяща за възрастта му. И така, как най-добре да му помогнем да се раздели с плюшената играчка, така че това да не му създаде травма.

Ето няколко съвета, ако искате да помогнете на детето си да остави меката си играчка

  • Избягвайте да я отнемате внезапно , т.е. да я изтръгвате рязко, когато трябва да се раздели с нея, все с убеждението, че ще скърби по-бързо. Напротив, идеята е да го успокоите, че на неговата възраст одеялото му за сигурност вече не е това, от което се нуждае. Колкото повече го оставя, толкова по-бързо ще се откаже от навика да носи утешителя си навсякъде, където отива сам.
  • Позволете му все още да има своята мека играчка по време на важни промени в живота му , като например връщането му на училище, когато е наранено или просто когато в даден момент все още има навика да изисква утешителя си и в този случай трябва да му го оставите и както бихте го накарали да разбере, че утешителят му вече не е от първостепенно значение в тези моменти, той ще го остави в някой ъгъл.

Други полезни съвети, които да ви помогнат

  • Вкъщи създайте заедно специално място за душка , където той сам трябва да съхранява своята душка, така че тази играчка да е на разположение и достъпна по всяко време. Постепенно то ще я оставя все по-често на това място, което ще посещава, за да се успокои или просто за да хвърли един поглед на доброто старо утешително, но без да го взема със себе си, защото ще го възприема като мястото, където сега трябва да бъде неговото утешително и където то винаги ще бъде знак за спомен и утеха.
  • Можете също така постепенно да насърчавате независимостта на детето си, като прекарвате повече време с него в дейности, които ще му помогнат в психологическото и емоционалното му развитие, без меката играчка да е с него. Тези дейности могат да бъдат под формата на разходки на открито или игри и постепенно ще им помогнат да забравят зависимостта си от играчката. И в този случай вие му позволявате да забрави или му давате да разбере, че утешителят е в друг етап от живота си, който или отваря за другите, или може да си позволи да има плюшена играчка.

Leave a Reply

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *